Cyberspace protection system based on the data comparison method
Ключові слова:
арифметичне порівняння, комп'ютерні системи обробки цілочисельних економічних даних, кібератаки, кібербезпека, кіберзахист, методи порівняння даних, фінансові втрати, інформаційна безпека, модульна система числення, непозиційна система числення, обнуляючі константи, позиційні ознаки непозиційного коду, однорядковий двійковий код, загрози, стратегічно важливі підприємства, безпека, економічна безпека, державна регуляторна політика, бізнес-середовище, воєнний стан, фінансова підтримка, інституційна підтримка, Семантичне маркування ролей, методи НЛП, аналіз економічних даних, аналіз текстів з кібербезпеки, вилучення семантичних ролей, аналіз настроїв, фінансова безпека, управління системою забезпечення фінансової безпеки, моніторинг фінансової безпеки, національна безпека, модель лінійної економіки, сталий розвиток, інноваційний розвиток, циркулярна економіка, інноваційна система, інноваційна інфраструктура, еволюція циркулярної економіки, бізнес-модель замкнутого циклуАнотація
В умовах зростання викликів у кіберпросторі система захисту інформаційного середовища є превентивним механізмом захисту від реальних та потенційних ризиків і загроз національним інтересам. У дослідженні проаналізовано позиції України у світових рейтингах кібербезпеки та окреслено перспективні напрями підвищення її рівня, одним з яких є вдосконалення систем захисту інформації об'єктів критичної інфраструктури. Запропоновано систему захисту інформаційного середовища від кібератак з використанням модульної системи числення на основі непозиційних кодових структур. З різних варіантів для практики систем виявлення та запобігання вторгнень в даному розділі розглянуто алгоритм порівняння даних, який полягає в безперервному моніторингу та скануванні даних шляхом постійного порівняння даних з шаблонами інформації користувачів та службової інформації, а також шаблонами та індикаторами загроз на основі попереднього досвіду, причому не тільки власного, в межах локальної мережі або системи, а й в глобальному масштабі.
У розділі представлено вдосконалений метод швидкого порівняння, який дозволяє здійснювати процедуру порівняння в модульній системі числення, як в додатних, так і в від'ємних числових діапазонах. Удосконалення методу швидкого порівняння двох цілих чисел здійснюється за рахунок підвищення точності порівняння, представлення чисел у штучній формі, що розширює область ефективного використання комп'ютерних систем для обробки цілочисельних економічних даних у модульній системі числення. Використання удосконаленого методу швидкого порівняння даних у модульній системі числення для однобайтових, двобайтових, трибайтових, чотирибайтових та восьмибайтових числових розрядних сіток комп'ютерних систем відповідно на 16 %, 37 %, 50 %. За часом порівняння чисел він на 58 % та 72 % ефективніший, ніж використання найшвидшого з існуючих методів порівняння чисел у модульній системі числення, який базується на принципі занулення. Запропонований метод забезпечує максимальну точність порівняння при мінімальній кількості обладнання для порівняння пристроїв. Ця обставина дає можливість отримати достовірний результат операції контролю даних. Його використання дає можливість виявити потенційні кіберзагрози та вжити превентивних заходів, що дозволить підвищити рівень захисту об'єктів критичної інфраструктури.

ECONOMIC AND CYBER SECURITY
##submission.downloads##
Сторінки
Опубліковано
Ліцензія

Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.